HSV Service

Hét VISblad juli (video)

1594
17 jun 2025

Vanaf vandaag valt-ie bij de abonnees in de bus – in print én digitaal: het julinummer van Hét VISblad. Hiermee ga je goed voorbereid en voorzien van voldoende inspiratie naar de waterkant. Ook deze editie blijkt weer hoeveel sportvissen mensen brengt: ontspanning, plezier en contact met de natuur. Iedereen beleeft het op zijn eigen manier en haalt er voldoening uit. Juist die diversiteit maakt sportvissen zo bijzonder en toegankelijk. Veel leesplezier!

In de nieuwe video van VISblad TV gaan we karpervissen met een bijzondere techniek: vliegvissen. Warme, windstille dagen in het voorjaar en de zomer zijn ideale omstandigheden om met de vlieg op karper te vissen. Rowan Voshart (31) doet dat al zeven jaar lang. Met de vliegenlat struint hij dan door het poldergebied tussen Schiphol en zijn woonplaats Vinkeveen. Speciaal voor de camera van VISblad TV liet hij de fijne kneepjes van deze spectaculaire techniek zien.


Out of the box roofvissen

Het nieuwe seizoen is nu twee weken van start en de roofvissen hebben al weer heel wat kunstaas voorbij zien komen. Dan kan het lonen om een ‘out of the box’ aasje in te zetten, wat net even anders is dan waarmee het gros van de vissers staat te smijten. In dit artikel zetten we vijf stukken kunstaas – van oud en vergeten tot compleet nieuw – op een rijtje waarmee jij de roofvissen kunt verrassen.



Pennen op graskarper

Bij graskarper denk je al heel snel aan warm zomerweer en het vissen aan de oppervlakte met een drijvende broodkorst. Deze vegetariërs zijn echter ook prima te vangen als het eerder herfst lijkt – maar dan wel op de bodem. Edwin van Kempe laat op een grijze voorjaarsdag zien hoe je precies met de pen te werk gaat.



Schakelen met Hans

Met een verscheidenheid aan voerkorven, slimme montages en onderlijnen voor bijna elke situatie en vissoort paraat, probeert Hans Geurtsen het maximale uit elke sessie te halen. Zijn doel? Niet zomaar vangen, maar snel schakelen om met diverse systemen vis op de kant krijgen.



Cirkel haak in focus

De circle hook is bij ons nog steeds een ‘vreemde eend’ in de bijt. Het gros van de Nederlandse sportvissers grijpt steeds weer terug op de oude, vertrouwde haken en laat dit bijzondere type haak links liggen – geheel onterecht volgens Arjan Kot. Deze fanatieke zeevisser zet de cirkel haak in de schijnwerpers om zo meer aandacht te krijgen voor deze visvriendelijke haak.



Nog veel meer!

In de juli editie van Hét VISblad besteden we ook aandacht aan de helende kracht van sportvissen. Voor Mark Koks – die naast militair ook brandweerman is geweest – bleek karpervissen niet alleen rustgevend, maar ook goed voor zijn mentaal herstel. Als therapie neemt hij nu ook andere (ex-)militairen en hulpverleners mee naar het water om aan hun mentale gezondheid te werken.

Ook volgen we VISmeester Stephan Tai Foek tijdens een VISles op een basisschool. Respect voor natuur, verantwoord vissen en plezier in de hengelsport zijn de belangrijke thema’s die hij zijn leerlingen wil meegeven. Niet alleen de kinderen worden aangestoken door zijn enthousiasme, ook docenten zijn vol lof over de VISlessen.

Vanzelfsprekend ontbreken de vaste rubrieken Wist je dat?, Bijvangst, Visnieuws, Media, Vrijwilliger, VISpas Hotspots, VIS TV in detail, Wedstrijdvissen, In de markt en Vuurdoop ook niet.

Neem een abonnement!

Heb jij nog geen abonnement op Hét VISblad? Voor slechts € 10,95 (print & online) of € 7,45 (online) sluit je een jaarabonnement (tien nummers) af en mis je voortaan geen editie meer. Klik hier om gemakkelijk online een abonnement af te sluiten.
Er zijn geen gerelateerde berichten.

Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons. cookiebeleid.